Jdi na obsah Jdi na menu
 

Likéry

 jpcvx5.jpg

 

 

Čokoládový likér
Ingredience


150 g čokolády na vaření
50 g cukru 1 vanilkový cukr
3 dl polotučné mléko
 
Postup
Čokoládu a cukr rozmícháme ve vodní lázni rozředíme mlékem a povaříme.
Do vychldlého vmícháme rum.


Domácí Baileys
Ingredience


2 lpechovky salka
1 mandlový pudink
1/2 l mléka
1/2 l rumu

Plechovky salka dáme na 2 hodiny vařit, z toho 1,5hodiny necháme jen bublat.
Mandlový pudink uvaříme v mléku bez cukru. Až vychladne salko i pudink, vše umixujeme s rumem a pak případně přecedíme.


Vaječný likér
Ingredience


8 žloutků
300 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
500 ml svařené smetany na šlehání - vychlazená
300 ml brandy nebo rumu

Cukr, žloutky, a vanilkový cukr třeme do pěny.Pak přidáme vychlazenou smetanu a nakonec brendy nebo rum., a dobře umícháme.


Likér z ledových kaštanů
Ingredience


250 ml šlehačky
1 salko
3 x ledové kaštany
4 kostičky hořké čokolády
1/2 rumu

3lehačku, čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů za stáleho míchání povaříme. necháme vychladnout a vlijeme salko a nakonec rum. Řádne promícháme anebo umixujeme 
ručním šlehačem


Vánoční karamelovy likér
Ingredience


1 plechovka kondenzovaného slazeného mléka
4 vanilkový cukry
1/2 l rumu
3 žloutky

Kondenzované mléko vaříme ve vodě 2 hodiny. Necháme vychladnout. Nad párou vyšleháme žloutky s vanilkovým cukrem do husté hmoty, nesmí být cítit zrnka cukru. Nejlépe šlehačem na nízké obrátky asi 30 minut.Vařené kondenzované mléko, vyšlehané žloutky s cukrem dobře vyšleháme. Po trochách přidáváme rum za stáleno šlehání. Likér necháme zcela vychladnout a přelejene do lahví.


Karamelový likér
Ingredience


1/2 l rumu
1 salko

Salko v plechovce vařime 1 hodinu. po oteření vlijeme do nejaké nádobky a přidáme rum, to vše umixujeme.
KONZERVU OTVÍREJTE AŽ PO VYCHLADNUTÍ


Ořechový likér
Ingredience


25 zelených ořechů
4 hřebíčky
kůru z 2 pomerančů / důklaně omytých octem)
kousekskořice
0,75 l cukrového sirupu( svaříme 50 g cukru a 5-4 dl vody)
0,75 l konzumného lihu
0,25 l vody

Ořechy omyjeme, rozkrojíme na čtvrtky, dáme do láhve se širokým hrdlem(od okurek). Přidáme hřebíček, skořici, pomerančovou kůru, líh a převařenou vychladlou vodu. Láhev uzavřeme a postavíme na slunečné místo a necháme 2-3 týdny stát, pak přecedíme a přidáme vychladlý cukrový sirup.


Vařený vaječný likér
Ingredience


1 l polotučnáho mléka
8 žloutků 0,5 l rumu
300 g cukru
1salko
250 ml šlehačky 30%
1 vanilkový cukr

Do hrnce dáme mléko šlehačku, cukr a žoutky. Vše důkladně prošleháme a za stáleho míchání přivedeme k varu. Pak vychladíme a přidáme salko s vanilkovým cukrem a rumem.
Vařený likér naléváme do lahví přes sítko, abychom odstrenili případne zbytky od bílků.
Polotučné mléko lze nahradit 12% smetanou a salko lze nahradit pikaem stejné velikosti plechovky, tak získáme čokoládový likér


Slivovice s medem
Ingredience


0,5 l slivovice
0,5 l medu (oboje nejlépe domácí)


Postup
Do litrové láhve pomoci trychtýře nalejeme med a dolejeme slivovicí. Důkladně protřepeme. Necháme zrát min. 3 měsíce a po tu to dobu láhev jednou týdne protřepáváme.
Podáváme vychlazené jako likér nebo je z toho výborný " grog", který voní tím ovocem, ze kterého byla slivovice vypálená.X

 

Bezinkový likér 2

Ingredience


2 l bezinek, 1 l vody, 1 kg cukru, 2 ks vanilkového cukru, 2 lžíce vařené černé kávy, 1 l rumu

Přebrané bezinky vaříme s vodou asi půl hodiny. Přecedíme přes síto a plátěný ubrousek, musíme přes ubrousek vyždímat. Do této směsi přidáme celou dávku cukru a opět necháme poradně povařit. Přidáme vanilkový cukr, necháme opět přejit varem a poté přidáme uvařenou černou kávu a opět převaříme. Necháme vychladit, uložíme na 24 hodin do chladu. Druhý den přidáme rum a přelijeme do lahví. Podáváme vychlazené.
Poznámka:
Pomáhá při nachlazeni. Jako lék, podáváme denně 1 polévkovou lžíci při kašli.

 

Bezinkový likér 3

Ingredience


2 l bezinek, 1 l vody, 3/4 kg cukru krystal, 2 vanilkové cukry, 2 lžíce silné kávy, 1/2 l rumu, 1/2 l lihu 80 % bez zápachu (vodka) nebo dobré vínovi

Likér vyrábíme z aronie kanadské, černého rybízu nebo z černého bezu. Bezinky necháme 30 minut vařit v 1 l vody, pak necháme okapat. Potom přidáme cukr a vaříme 15 minut. Přidáme vanilkové cukry a vaříme 2 minuty, dále přidáme kávu a vaříme 3 minuty. Necháme vychladnout a přilijeme alkohol. Pořádně protřepeme, necháme uležet alespoň 2 dny, pokud to vydržíme. Lze užívat také jako lék.

Borůvkový likér 1

Ingredience

2,5 l borůvek, 0,5 kg cukru, 15 g celé skořice, 15 g hřebíčku, 650 ml žitné

Borůvky dobře rozmačkáme a necháme 3 dny v chladnu. Pak se z nich vymačká šťáva a tu dáme ještě na 1 den do chladna. Takto připravenou šťávu smícháme s cukre, hřebíčkem a skořicí a vše povaříme. Do vychladlé vmícháme lihovinu.

 

Borůvkový likér 2:

Ingredience

300 g borůvek, 1 vanilkový lusk, 3 celé skořice, 1 kus pomerančové kůry, 3 hřebíčky, 250 g hnědého kandysu (rafinovaný repný cukor vo veľkých kryštáloch), 750 ml režné

Borůvky obereme, vložíme do láhve o obsahu 1,5 l. Vanilkový lusk rozkrojíme, dužinu vyjmeme, obojí se skořicí, pomerančovou kůrou, hřebíčkem a cukrem dáme do láhve. Zalijeme režnou. Uzavřené dáme na 3 týdny na tmavé místo. Likér procedíme přes šátek, uzavřeme a necháme 2 týdny stát.

 

 

 

 
 

 

Facebook

Hodiny


Kalendař


náštěvy

TOPlist

odkazy

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic